Program KAWKA – zadbaj o to czym oddychasz - zamień węglowy piec i kotłownię na ekologiczne ogrzewanie! Miasto Wrocław dopłaci 70 proc. (maksymalnie 12 tys. zł) do Twojej inwestycji.
szczegóły: http://www.wroclaw.pl/srodowisko/kawka
U nas możesz liczyć na pomoc w wypełnieniu dokumentów i załatwieniu formalności.

Promocja - 20 % rabatu na wybrane modele

Dotacje dla mieszkańców Krakowa - zwrot do 100% kosztów zmiany systemu ogrzewania
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Klimatyzacja

Klimatyzacja jest najbardziej zaawansowaną formą wentylacji mechanicznej. Klimatyzacja to szereg procesów, takich jak: filtrowanie, ogrzewanie, chłodzenie, suszenie i nawilżanie, mających na celu dostarczenie do pomieszczeń świeżego powietrza o parametrach warunkujących dobre samopoczucie ludziom.

Klimatyzacja reguluje temperaturę, wilgotność względną, czystość i ilości powietrza w celu zapewnienia komfortu cieplnego użytkownikom w ciągu całego roku, niezależnie od zmian i wahań parametrów powietrza zewnętrznego.
 
Komfort cieplny to uczucie satysfakcji człowieka z warunków cieplnych panujących w pomieszczeniu, w którym przebywa. Wynika on z bilansu ilości ciepła wytwarzanej przez organizm w wyniku metabolizmu, a stratami ciepła do otaczającego środowiska. Na uczucie komfortu cieplnego mają wpływ czynniki zewnętrzne, do których zalicza się temperaturę i wilgotność względną powietrza, prędkość przepływu powietrza, temperaturę przegród otaczających pomieszczenie i asymetrię rozkładu temperatury w pomieszczeniu, oraz indywidualne, czyli metabolizm, zdolność aklimatyzacji i izolacyjność cieplną odzieży.

Urządzenia klimatyzacyjne umożliwiają regulację temperatury i wilgotności względnej poprawiając komfort cieplny użytkowników. Podstawową funkcją klimatyzatorów jest eliminacja zewnętrznych i wewnętrznych zysków ciepła.

W zależności od potrzeb proponowane klimatyzatory mogą być w wersji split lub multi split umożliwiający podłączenie kilku jednostek wewnętrznych do jednego skraplacza, co szczególnie ważne jest jeśli pragniemy wykonać klimatyzację w budynku mieszkalnym, gdzie na balkonie możemy zamontować ograniczoną ilość jednostek zewnętrzych .

Wpływ na wybór klimatyzacji w domu ma wiele czynników, a między innymi:

  • nasłonecznienie
  • kubatura pomieszczenia
  • wielkość okien
  • ilość osób
  • ilość i typ sprzętu elektronicznego
     

Polecamy: